Pivovar pekárna Kvilda

Kvilda 75

384 93 Kvilda

Karel Potužák 

kapoxx@seznam.cz
www.pekarnakvilda.cz

Pivovar pekárna Kvilda

 

Minipivovar Kvilda byl založen v r. 2011 na křižovatce turistických, lyžařských a cyklistických cest v srdci Šumavy, v nejvýše položené obci v ČR Kvildě, v nadmořské výšce 1064 m. Zkušební várka byla představena veřejnosti třemi druhy piv 1. října 2011 u příležitosti akce „Den pivní nezávislosti“ v Kvildě, kterou budeme pravidelně pořádat s účastí dalších malých pivovarů jako oslavu renesance pivovarnictví s prezentací kvalitních, zdravých a chutných piv a jejich výrobců.

 

V nově vybudované stylové pivnici „U Galapetra“ se 40-ti místy k sezení máme na čepu stabilně světlou výčepní desítku „Desaterák“, která na „JARNÍ CENĚ ČESKÝCH SLÁDKŮ“ 2012 na Zvíkově získala ve své kategorii třetí místo, světlý ležák „Dvanácterák“ a polotmavý speciál „Galapetr“. V letních měsících nabízíme výčepní potěšení „Osmerák“, což je světlá osmička vynikající k osvěžení i pochutnání, premiérově představená a žádaná v parných dnech přehlídky „Slunce ve skle“ v roce 2011 v Plzni. V nepravidelných cyklech vaříme světlou jedenáctku „Lišák“ ve variacích se šalvějí, zázvorem a puškvorcem a tmavý speciál „Rankl Sepp“, vítěz „Pohádkové pivo 2011“ ze Železné Rudy.


Vyrážíme cca. 400 l na várku s odhadovaným výstavem 120-150 hl piva za rok. Provozovatelem pivovaru je firma Pekárna Kvilda, s. r. o., majitelů Marie Jelínkové a Karla Potužáka. Sládek a stavitel pivovaru je Jan Benada z Mačic a Plzně, pomocný sládek Karel Potužák.