Valašský pivovar v Kozlovicích

Fojtství č.1

739 47 Kozlovice

 

Ing. Petr Krpec

 krpec@smira-print.cz
www.relaxvpodhuri.cz

Valašský pivovar Kozlovice

 

Kozlovický pivovar najdete v původních hospodářských budovách starého fojtství, jehož hlavní budova má ve svém štítě letopočet 1822. Mezi malými pivovary má své zvláštní postavení, kouzlo a specifikum. K základním rysům interiéru patří zachování původních cihlových klenutí stropů společně s prvky kamene a dřeva. K výrobě využívá otevřené kvasné kádě z nerezu a prostorové chlazení, což umožňuje kvalitnější kontrolu kvašení i zrání piva. Sládek tak může velice pečlivě a vizuálně vyhodnotit spoustu ukazatelů výroby. Pivo, které se pak dostane ke konzumentovi, může být kalnější, ale to právě díky tomu, že je v něm spousta výživných a zdraví prospěšných látek.

 

V Kozlovicích se vaří světlý 12° ležák Valašský vojvoda a tmavý 12°ležák Kozlovický fojt. Od roku 2014 se zde vaří i světlé výčepní pivo (takzvaná desítka), která nese název Turista. Převážně v podzimních, zimních a jarních měsících můžete v našich provozovnách ochutnat i speciální piva, která jsou v rozmezí 13° až 18°. Tato piva se nazývají Kozlovjan a mají určitý dodatek, podle typu piva. Můžete tak narazit na pivo typu BOCK, RAUCHBIER, Vídeňský speciál, MÄRZE (březňák) apod.

Celoročně pak můžete ochutnat celou škálu ochucených piv. Jsou to tyto druhy: Švestkové, Višňové, Borůvkové, Malinové, Vanilkové, Mandlové, Kávové, Pepřové, Kopřivové a Chilli. Tyto piva jsou v letních měsících minimálně jedním druhem zastoupeny v našich provozovnách Valašský pivovar v Kozlovicích, Areál Na Mlýně v Kozlovicích, Kavárna Beseda v Čeladné a samozřejmě v Městském pivovaru Štramberk.

 

Současný sortiment výroby piva

5.2.2013

Vaříme piva, která se v Čechách, na Moravě a ve Slezsku tradičně vařívala již v 19. a 20. století, a to světlý ležák plzeňského typu Valašský Vojvoda a tmavý ležák flekovského typu Kozlovický Fojt, oba s 12% EPM. Mimo hlavní sezónu vaříme i speciály s názvem Kozlovjan, nyní nabízíme vídeňský speciál s 14,8% EPM, na Velikonoce chystáme polotmavý speciál typu Bock s 18% EPM.

Naši nabídku zpestřujeme celoročně ochucenými pivy, která jsou velmi oblíbená mezi našimi odběrateli. Nabízíme pivo švestkové, borůvkové, višňové, vanilkové, kávové, kopřivové, pepřové a chilli. 

Všechna piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, jejich nadprůměrné kvality dosahujeme dlouhým ležením v ležáckém sklepě, které se podle druhu piva pohybuje mezi 5 až 9 týdny.

V případě zájmu umíme dodat jak větší množství piva pro pivnice, tak i menší množství piva na soukromé akce, a to za zajímavé velkoobchodní ceny. Veškeré objednávky přijímáme na tel.č. +420 602 240 721 a vyřizujeme je i do druhého dne.