Českomoravský svaz minipivovarů

Aktuality

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA PRAŽSKÝ HRAD

Vážení pivovarníci a fanoušci zlatavého moku!   Na níže uvedeném odkaze si již nyní můžete zakoupit vstupenky na letošní ročník festivalu ...

FÁBULŮV RODINNÝ FESTIVAL

I.ročník Fábulova rodinného festivalu minipivovarů Kamenice nad Lipou       Dobrý den,   dovolujeme si Vás ...

CONDEC s.r.o.

Condec s.r.o. nabízí pivovarům pivní sklo s logem i bez loga,  speciální láhve, pivní reklamní předměty, vše v širokém sortimentu ...


O nás

Restauračních pivovarů a produkčních minipivovarů s výstavem piva do 10 000 hl ročně v České republice neustále přibývá. Do konce letošního roku se jejich počet vyšplhá až nad 120. Jde o svébytné odvětví, které kombinuje výrobu piva s jeho přímým prodejem a které se začíná potýkat s celou řadou problémů z těchto dvou rozdílných činností vyplývajících.

 

Poskytování právního a legislativního servisu a hájení zájmů minipivovarů je základní oblastí činnosti Českomoravského svazu minipivovarů. Českomoravský svaz chce v této oblasti vystupovat nejen jako poradce, ale také jako silná a jednotná autorita vůči úřadům, institucím a při jednáních se zákonodárci nad novinkami a úpravami v příslušné části legislativy.

 

Některé regiony díky nebývalému boomu těchto provozoven začínají trpět nedostatkem zkušených sládků. Právě na vzdělávací a právní servis, na školení sládků se intenzivně zaměří nově vzniklý Českomoravský svaz minipivovarů.

 

Dalším z cílů Českomoravského svazu minipivovarů je vzdělávací servis, školení sládků o technologických postupech a specifikách při vaření piva v minipivovarech resp. při přípravě speciálních druhů, ale také systém vzájemného vyměňování osobních zkušeností a seznamování s novinkami v oboru. Rádi bychom se také podíleli na vzdělávání a přípravě budoucích sládků, např. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou potravinářské technologie v Praze.“

 

Třetí oblastí, na kterou se bude Českomoravský svaz minipivovarů zaměřovat, je informační servis o vhodných zdrojích a surovinách. Svaz bude svým členům pomáhat v zajišťování nejkvalitnějších surovin, zdroje a technologie potřebné při vaření speciálních piv a pod.

 

Českomoravský svaz minipivovarů byl na ustanovující valné hromadě 16. dubna 2011 založen 32 restauračními pivovary. Prezidentem svazu byl zvolen Jan Šuráň z Pivovarského domu Praha, dalšími členy prezídia jsou Jan Kočka z pivovaru KOCOUR Varnsdorf a Milan Vedra z pivovaru Dobruška.