Českomoravský svaz minipivovarů

Aktuality

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA PRAŽSKÝ HRAD

Vážení pivovarníci a fanoušci zlatavého moku!   Na níže uvedeném odkaze si již nyní můžete zakoupit vstupenky na letošní ročník festivalu ...

FÁBULŮV RODINNÝ FESTIVAL

I.ročník Fábulova rodinného festivalu minipivovarů Kamenice nad Lipou       Dobrý den,   dovolujeme si Vás ...

CONDEC s.r.o.

Condec s.r.o. nabízí pivovarům pivní sklo s logem i bez loga,  speciální láhve, pivní reklamní předměty, vše v širokém sortimentu ...


Pivovar Lužiny

 

 

 

Archeologická 2256/1

155 00 Praha 5 – Lužiny

 

Ing. Vilém Moravec

pivovar.luziny@gmail.com

www.pivovar-luziny.cz

logo

 

Pivovar Lužiny je relativně nováčkem na trhu. 3.12.2015 oslavil své roční působení. Jde o nezávislý minipivovar, kde se piva vaří tradičními metodami za použití nejkvalitnějších sladů, chmelů a kvasnic. Neobsahují žádné konzervanty, barviva, stabilizátory pěny či jiné příměsi. Lužinská piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná.

Jde prakticky o první a prozatím jediný minipivovar v republice, který je umístěný v čistokrevném nákupním centru. Nachází se přímo
u stanice metra B – Lužiny. Proto je i celkový image pojat moderně, bez klasických pivovarnických prvků.

Pivovar se rozkládá ve 3. podlažích. Nedílnou součástí minipivovaru je pivovarská restaurace, pivní bar a sezónní terasa. Celkové prostory jsou nekuřácké. V podlaží prvním je umístěn pivovar, který disponuje  technologií pro předpokládaný roční výstav cca 2500 hl piva; prostorová rezerva umožňuje jeho případné rozšíření až na roční výstav cca 5000 hl piva.

Instalovaná technologie umožňuje vaření všech druhů piv (svrchně kvašená, spodně kvašená). Nejdůležitější části pivovarské technologie jsou: dvounádobová varna o objemu 15 hl, 4x spilka o objemu 30 hl, 10x ležácký tank o objemu 30 hl, 2x CK tank o objemu 15 hl, atd.

Pivovar vaří stabilně 5 druhů piv Světlý ležák 11 – (Vítěz finále ležáků z pivovarů, v kterých se začalo vařit pivo v roce 2014), Jantarový ležák 12, Polotmavý speciál 13, LU-ALE 14 a Beerstriker, který je vařen speciálně pro hudební skupinu Doga.

Pivovar doplňuje nabídku o sezónní speciály. Oliver (Tmavý Ale), Jarovít (Jarní Ale), Šmidra (Májový Ale), Živa (pšeničné pivo), Adelle Ale (polotmavý Ale) a Vánoční hvězda (spodně kvašený tmavý speciál).

O receptury a celkové pivní hospodářství se stará mládková Adélka Smetáková a sládek Michal Novotný.

 

Klip k pivovaru je možné si prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=K2oNkT9_qxcMapa

GPS souřadnice: 50°2′38.616″N, 14°19′53.585″E