Českomoravský svaz minipivovarů

Aktuality

SENZORICKÉ HODNOCENÍ PIVA

Vážení pivovarníci,   příjměte pozvání na další senzorický seminář, který se koná 21. ledna 2018 v Praze. Více informací v přiložené ...

SLUNCE VE SKLE 2017

Festival minipivovarů "Slunce ve skle"   10. jubilejní ročník festivalu je letos pořádán jako dvoudenní. V pátek 15.září od 17.00  ...

TISKOVÁ ZPRÁVA K FMPH 2017

AMERICKÝ VELVYSLANEC NA PRAŽSKÉM HRADĚ   Praha, 17. června 2017: Šestého ročníku Festivalu minipivovarů na Pražském hradě se zúčastnil ...


Šumavský pivovar Vimperk

Šumavský pivovar Vimperk opět oceněn na Jarní ceně českých sládků

Po úspěších na Jarních cenách českých sládků 2011, 2012 a 2013 byl 22.3.2014 opět oceněn Vimperský Märzen 14°, který získal třetí místo v kategorii polotmavých piv speciálních. Toto pivo, které bylo již oceněno v roce 2012, kdy bylo vařeno poprvé, můžete v těchto dnech ochutnat mj. v naší pivovarské restauraci ve Vimperku a u našich partnerů v Praze. 

8. ročníku této prestižní soutěže se zúčastnilo 93 minipivovarů s 309 pivy.

 

Ivan Hojdar

Šumavský pivovar Vimperk

www.sumavskypivovar.cz


Inocenc - pivo jako zvon

Šumavský pivovar Vimperk nabídl na podzim a zimu 2013/14 další z piv dříve ve Vimperku vařených. Tentokráte první piva z řady tzv. Bock resp. Doppelbock - Vimperský zlatý Bock 16° a Vimperský tmavý Deppelbock 19° - Inocenc, který byl uvařen k příležitosti nového vimperského zvonu Inocenc a 750. výročí založení města Vimperk v listopadu 2013 a bude opět na čepu od 25.4.2014.

Piva stylů Bock patří mezi silná piva. Mohou být jak spodně, tak svrchně kvašená, síly nad 16°. Při síle nad 18° jsou označována jako Doppelbock. Ve světově užívaném třídění piv jsou rozlišovány styly tři, a to: tradiční německý Bock, německý světlý Bock a německý Doppelbock. Vimperské Bocky jsou spodně kvašené.

I když "Bock" znamená německy "kozel", tak Bock jako název piva vznikl úplně jinak. Původ těchto piv je v dřívějším hansovním městě Einbeck v dolním Sasku. Roku 1555 přichází tato piva i na bavorský dvůr, kde se začala vařit. V mnichovském nářečí pak během času vznikl z původního názvu Ainpöckisch Bier, pod kterým taková piva byla vařena v Bavorsku, dnešní název Bockbier, zkráceně Bock.

Aktuality a podrobnosti včetně popisu všech našich piv a jídelního i nápojového lístku najdete jako obvykle na webových stránkách www.sumavskypivovar.cz.

 

Ivan Hojdar

Šumavský pivovar Vimperk

www.sumavskypivovar.cz


Steinbrenerova 48/1

385 01 Vimperk

Ing. Ivan Hojdar

ivan.hojdar@sumavskypivovar.cz
www.sumavskypivovar.cz

Šumavský pivovar Vimperk

 

Navazuje na 43 let přerušenou tradici vaření piva ve Vimperku. Minipivovar s restauraci na dolním konci náměstí pod městskou věží nabízí klasicky vařená piva českého typu (světlé, polotmavé a tmavé) a sezónně též piva chucená (medové, zázvorové, ibiškové apod.), piva pšeničná nebo Märzenbier.


Nefiltrovaná a nepasterizovaná piva stejně jako jídla šumavské a české kuchyně jsou vařena podle tradičních receptur z kvalitních surovin. V restauraci se nekouří. Děti jsou vítány. Také je nabízena možnost zúčastnit se prohlídky pivovaru s odborným výkladem.Mapa

GPS souřadnice: 49°3′8.935″N, 13°46′29.849″E