Beviale Family se dál rozrůstá

Na BrauBeviale 2016 oznámila skupina NürnbergMesse Group spuštění globální sítě na téma výroby nápojů pod názvem Beviale Family. Již existující platforma nápojového průmyslu, BrauBeviale v německém Norimberku, tak byla pozvednuta na mezinárodní úroveň. Od té doby se produktová rodina neustále rozrůstá.

 

Veletrh BrauBeviale prokazuje už desítky let své know-how v nápojovém průmyslu a má stále mezinárodnějí rozměr. Logickým dalším krokem proto bylo převedení tak úspěšného konceptu na významné rostoucí trhy po celém světě a otevřít tam zákazníkům nové cesty. Nápojový průmysl je velmi propojený přes hranice zemí, dochází k výměně zkušeností a zástupci oboru se chtějí od sebe navzájem učit. Posláním skupiny NürnbergMesse Group je toto úsilí podporovat a nabízet pracovníkům v odvětví na celém světě vhodnou platformu. Partnerem celé produktové rodiny jsou dvě renomované vzdělávací instituce: akademie Doemens a Experimentální a vzdělávací ústav pivovarnictví v Berlíně (VLB).

 

První „přírůstek“ produktové rodiny, veletrh Beviale Moscow, měl úspěšnou premiéru v roce 2015. Od té doby se Beviale Moscow dále rozrůstá a nyní, po třetí edici na jaře roku 2018, se mu na náročném, ale velmi slibném východoevropském trhu podařil skutečný průlom. Při rekordním počtu vystavovatelů (146) a návštěvníků (více než 5300).

 

Veletrhem CRAFT BEER CHINA se skupina NürnbergMesse Group v květnu 2016 poprvé zaměřila na řemeslnou výrobu piva. Vedle navazování kontaktů zde hraje důležitou roli také myšlenka vzdělávání. Letos tak byl opět představen osvědčený mix veletrhu a konference. Také tato událost se v roce 2018 uskutečnila už potřetí. Opětovný úspěch – enormní nárůst počtu vystavovatelů (180, 2017: 100) a návštěvníků (kolem 9800, 2017: cca 5300) – dokazuje, že téma přitahuje velký zájem i na rychle rostoucích trzích.

 

Na veletrhu CRAFT BEER ITALY, který měl premiéru v listopadu 2017, zůstala Beviale Family věrná úspěšnému konceptu a i zde se zaměřila na řemeslné pivo. Itálie už dávno není vnímána jen jako vinařská země. Pivní scéna, zejména řemeslně vyráběné pivo, dnes představuje velmi silný a dynamický trh.

 

Zbrusu nový je v portfoliu veletrh CRAFT DRINKS INDIA. Na rozdíl od svých „sesterských“ veletrhů v Rusku (celý nápojový průmysl) a Číně nebo Itálii (zaměření na craft beer) představil tento veletrh na své premiéře začátkem července celou paletu nápojového průmyslu. Spojujícím prvkem je zaměření na craft. Skupina NürnbergMesse Group tak reaguje na skutečnost, že indický trh s alkoholickými nápoji je v tomto oboru jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě.

 

Aby v síti nezůstaly opomenuty ani trhy a regiony, ve kterých skupina NürnbergMesse Group nepořádá své vlastní akce, realizuje Beviale Family další projekty ve spolupráci s jinými subjekty. Například Feira Brasileira da Cerveja v brazilském Blumenau byla na jaře 2018 poprvé součástí Beviale Family.

 

Německo, 13.-15.11.2018, BrauBeviale v Norimberku, www.braubeviale.de/

Rusko: 19.- 21.2.2019,  Beviale Moscow v Moskvě, www.beviale-moscow.com/en/

Itálie: 27.-28.3.2019, Craft Beer Italy v Miláně, www.craft-beer-italy.it

Čína: 15.-17.5. 2019, Craft Beer China v Šanghaji, www.cbcechina.com/en

Indie: 3. - 4. 7. 2019, CRAFT DRINKS INDIA v Bangalore, www.craftdrinksindia.com

Více informací k Beviale Family naleznete zde: www.beviale-family.com

 

V případě dotazů kontaktujte výhradní zastoupení NürnbergMesse pro Českou republiku společnost PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz, www.proveletrhy.cz

 

 

Autor: PROveletrhy, listopad 2018

 

BRAU BEVIALE 2023

Už máte v diáři rezervovaný poslední listopadový týden na návštěvu Norimberku?

 

Po čtyřech letech proběhne na zdejším výstavišti dlouho očekávaný veletrh BRAU BEVIALE. Od 28. do 30. 11. 2023 se bude vše točit kolem nápojového průmyslu.

 

Přípravy letošního ročníku BRAU BEVIALE 2023 jsou v plném proudu, na akci je v tuto chvíli přihlášeno již 850 vystavovatelů a do doby konání jich jistě bude tisícovka.

Průběžně Vás budeme o přípravách dále informovat a zavčasu vám zašleme kód pro registraci bezplatné vstupenky.

 

V případě zájmu se veletrhu zúčastnit jako vystavovatelé, nebo máte-li jakékoli dotazy k veletrhu, můžete kontaktovat zástupce pořadatele v ČR, paní Naďu Lichte ze společnosti PROveletrhy, Lichte@proveletrhy.cz.

Fotogalerie z Festivalu minipivovarů na Pražském hradě

PODNIKATELSKÉ SOUTĚŽE FIRMA ROKU 2023 A ŽIVNOSTNÍK ROKU 2023

Českomoravský svaz minipivovarů opět navázal spolupráci s podnikatelskou soutěží o Ceny Hospodářských novin Firma roku a Živnostník roku

 

 

Registrační formulář Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023 najdete ZDE.

 

Přílohy

Jarní cena českých sládků - přednášky

Ve dnech 24. a 25. března 2023 proběhl 15. ročník Jarní ceny českých sládků, tedy největší soutěže piv z minipivovarů v Evropě. 

 

Součástí Jarní ceny českých sládků jsou již tradičně technické, technologické a legislativní vzdělávací semináře, o které byl letos opět enormní zájem. Svědčí to o snaze minipivovarníků zvyšovat si svoje vzdělání a kvalifikaci a projevilo se to mimo jiné i na kvalitě piva.

Jarní cena českých sládků - fotogalerie

Aby bylo na Jarní ceně českých sládků možné všechny vzorky zhodnotit, je akce od roku 2018 dvoudenní a o její rychlý a kvalitní průběh se v zákulisí stará více než 20 lidí. V letošním roce hodnotilo piva 94 degustátorů v deseti základních degustačních komisích a 4 finálových komisích. Českomoravský svaz minipivovarů všechny degustátory vybírá velmi pečlivě a degustují konsensuálním způsobem. Musí se tedy dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí.

Jarní cena českých sládků – nejprestižnější ocenění získal Pivovar Trilobit

Právě skončil 15. ročník největší soutěže piv z minipivovarů v Evropě. Na tuto dvoudenní akci, která proběhla v pátek a v sobotu v Pivovarském dvoře Zvíkov, se do 15 kategorií přihlásilo 149 pivovarů se 709 vzorky piv. Nejprestižnější cenu, tedy první místo v kategorii světlý český ležák, získal Pivovar Trilobit. Akce se tradičně uskutečnila v hlavním sále Pivovarského dvoru Zvíkov, pod patronátem Českomoravského svazu minipivovarů.

 

Aby bylo na Jarní ceně českých sládků možné všechny vzorky zhodnotit, je akce od roku 2018 dvoudenní a o její rychlý a kvalitní průběh se v zákulisí stará více než 20 lidí. V letošním roce hodnotilo piva 94 degustátorů v deseti základních degustačních komisích a 4 finálových komisích. Českomoravský svaz minipivovarů všechny degustátory vybírá velmi pečlivě a degustují konsensuálním způsobem. Musí se tedy dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí.

 

„Letos se akce účastníme poprvé a musíme říct, že je tu úžasná atmosféra. Je zde vysoká koncentrace lidí, kteří to řemeslo zbožňují, člověk tu potká pivovarské legendy a také hodně lidí, co sdílí své zkušenosti, což je skvělé,“ shodují se Petr Novotný z pivovaru Prokopák a Ondřej Černý z pivovaru Rotor.

 

Součástí akce jsou i tradiční technické, technologické a legislativní vzdělávací semináře, o které je pravidelně obrovský zájem. „To svědčí o snaze minipivovarníků zvyšovat si svoje vzdělání a kvalifikaci, což se projevuje i na kvalitě jejich piva. Na letošním ročníku bylo opravdu minimum piv, které by neodpovídaly standardům a ve většině kategorií bylo velmi obtížné určit vítěze kvůli vyrovnanosti vzorků,“ hodnotí akci Michal Voldřich prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

 

Jarní cena českých sládků je pro minipivovary vysoce prestižní záležitostí, protože zvítězit v takové konkurenci již něco znamená. Nejprestižnější kategorii českého ležáku vyhrál Pivovar Trilobit se svým pivem Trilobit světlý ležák. „Jsme rádi za tuto cenu, která je pro nás obrovským překvapením a zároveň velkým závazkem do dalších let,“ říkají sládkové a spolumajitelé Pivovaru Trilobit, Monika a Petr.

 

Soutěž je určena pro minipivovary, výzkumné a školní pivovary a jejich pivní vzorky jsou zařazeny do 15 kategorií - světlé pivo výčepní, český světlý ležák, polotmavý ležák, tmavý ležák, pšeničné pivo světlé i tmavé, světlá spodně kvašená piva silná, polotmavá spodně kvašená piva silná, tmavá spodně kvašená piva silná, New England IPA – NEIPA, super silná spodně kvašená piva, piva Pale Ale, piva India Pale Ale, kyselá piva, super silná svrchně kvašená piva a piva typu Stout.

 

„I přes nepřízeň osudu, se kterou se náš obor posledních několik let potýká, přihlásily pivovary do soutěže rekordní počet vzorků, poprvé v historii jich bylo přes 700. Je skvělé, že i přes problémy způsobené covidem a zdražováním vstupů pivovary žily a žijí dál. Přesto se ale my všichni, co máme něco společného s pohostinstvím, obáváme toho, jakým způsobem bude upravena daň z přidané hodnoty u čepovaného piva a dalších potravin,“ říká Michal Voldřich a dodává: „Minipivovary jsou většinou závislí na provozu svých hospod, proto se v posledním roce, kdy se zvýšily náklady na vše, koukají na situaci s obavami.“

 

Pokud by docházelo k zavírání hospod a restaurací, byla by to nejen sociální, kulturní a společenská ztráta, ale způsobilo by to i problémy s nezaměstnaností, jelikož jsou minipivovary a celá gastronomie velkými zaměstnavateli a lidé by končili na úřadech práce.

 

„Před Jarní cenou českých sládků proběhla valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů, kde jedním z bodů diskuze byla současná situace v celé oblasti gastronomie. Hlavními výzvami oboru je nyní především odliv zákazníků a zvyšující se náklady na vše. Bylo zmíněno, že v jiných zemích je podpora potravinářů a HORECA daleko intenzivnější. Velmi rádi bychom se dostali na úroveň sousedních států, kdy například v Polsku je nulová sazba DPH, na Slovensku se jedná o 10 %. Nejedná se ale jen o sousední státy, například ve Velké Británii zvýší tzv. výčepní úlevu, tedy daňové zvýhodnění na čepované pivo a cider,“ doplňuje závěrem Michal Voldřich.

Přílohy
xlsxKompletní pavouk [xlsx, 119 kB]

Vstupenky na Festival minipivovarů na Pražském hradě

9. června 2023 – pátek, od 14 do 20 hodin

10. června 2023 – sobota, od 12 do 20 hodin

 

VSTUPENKY

 

Českomoravský svaz minipivovarů pořádá každým rokem Festival minipivovarů na Pražském hradě, který má za účel představit veřejnosti produkci minipivovarů z celé republiky a porovnat ji s blízkým zahraničím. Letos se bude Festivalu účastnit 50 českých a moravských pivovarů a pivovary z Maďarska.

 

Festival je výjimečný, jedná se o degustační akci, kde nejde o to prodat a vypít co nejvíce piva. Počet návštěvníků je limitován místem a bezpečností Pražského hradu, takže vstupenek je připraveno na každý den 1200, z nichž se část bude prodávat i přímo na místě. Cena zahrnuje katalog minipivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci. Více informací o akci a pivovarech se dozvíte na našem Facebooku.

 

Akci navštěvuje i velké množství zahraničních návštěvníků. Byli zde již pivní fandové například z Belgie, Irska, Švédska, Velké Británie, Rakouska, ale dokonce i z USA.

 

Festival se koná v překrásných prostorách Královské zahrady Pražského hradu, na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem, v pátek 9. června od 14 do 20 hodin a v sobotu 10. června od 12 do 20 hodin. Na Festivalu budou přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří budou podávat návštěvníkům co nejobsáhlejší a nejpřesnější informace.

 

Cena vstupenek na místě je 700,- Kč. 

 

 

Jarní cena českých sládků 2023

Termín konání: 24. - 25. 3. 2023

 

Valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů se uskuteční 24. 3. 2023 od 16.30.

 

Moc se na vás těšíme.

Iniciativa pro zálohování - Parametry systému plošného zálohového systému

Iniciativa pro zálohování představila na své tiskové konferenci návrh systému zálohování PET lahví a plechovek.

 

ZDE naleznete prezentaci k parametrům systému a ZDE tiskovou zprávu. 

Kolem „Šilingráku“ 9. a 10. září poteče pivo z Čech a Moravy proudem. Slavnosti piva vzdají v centru Brna už počtvrté hold zakladateli českého pivovarnictví

Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte otevřou pivní kohouty v pátek 9. září a v sobotu 10. září vždy v „pravé brněnské poledne“ v centru Brna kolem Šilingrova náměstí. Během dvou dnů mohou vyznavači zlatého moku ochutnávat více než třicítku piv z dvaceti minipivovarů ze všech koutů Česka. Zastoupeno je deset českých a moravských krajů – z Moravy piva z regionů Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a z Vysočiny. Z Čech se mohou pivní fandové těšit na řemeslná piva z Prahy a krajů Středočeského, Plzeňského, Jihočeského, Karlovarského a Královehradeckého.

 

Více v tiskové zprávě ZDE