Pivovar Chomout

 

 

Dalimilova 18/92

783 35  Olomouc

 

Jiří Omelka - majitel/sládek
Jaroslav Švarc - majitel

 

varime@pivovarchomout.cz

www.pivochomout.cz

logo

 

Jsme rodinný pivovar a vše co děláme, děláme s láskou k pivovarskému řemeslu. První várku jsme uvařili v srpnu 2014 a od té doby jsme už vyzkoušeli desítky různých pivních druhů. Naši stabilní nabídku tvoří šest piv, které doplňujeme o speciály. Kromě dobrého Ležáku máme rádi také svrchně kvašená piva, která nám dávají spoustu příležitostí k experimentování. A to nás baví a bavit nepřestane!

 

Pivo nefiltrujeme a nepasterujeme pro zachování jeho bohaté chuti. Používáme hlavně suroviny z regionu, čímž se snažíme podporovat rozvoj místních firem. Našim cílem je být regionálním pivovarem a dodávat pivo do restaurací v Olomouci a okolí. Varna o velikosti 24 hl a další zařízení nám umožňuje tohoto cíle dosáhnout. Pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět o pivovarském řemesle více, máme připravené komentované prohlídky pivovaru spojené s ochutnávkou piva z tanků. Těší nás, že je o tyto prohlídky velký zájem. Kdo by se chtěl pivovarskému řemeslu přiučit má také možnost na našich zážitkových dnech vaření piva.

 

Máme rádi přírodu, a proto se chováme ekologicky. Z každé zakoupené PET lahve předáváme 1 Kč na projekt Ukliďme Česko a od června 2018 používáme kelímky Nicknack určeny pro opětovné použití.