Soběslavský pivovar

Na Pískách 488

39201 Soběslav

Rostislav Novák, sládek

 

novak.r@raselina.cz

+420 381 205 309-310

 

Sledujte nás na Facebooku pod názvem Soběslavský pivovar

Soběslavský pivovar

 

Historie původního pivovaru spadá do roku 1628, kdy byl v Soběslavi založen pivovar měšťanský, který sídlil v budově radnice na náměstí. V něm se vařilo pivo jak pro okolní obce, tak i podle přesně daného pořádku pro jednotlivce.

 

Naposledy se v pivovaře vařilo před 70 lety. V červnu r. 2021 se nově otevřel Soběslavský pivovar. Nachází se v sídle společnosti Rašelina a.s., která je i jeho vlastníkem.

 

Vaříme několik druhů piv, a to Světlý a Polotmavý ležák, IPA, Garden Ale, Pšeničný speciál, Nakuřovaný speciál, Vánoční ležák, Velikonoční speciál a stále se snažíme vařit nové druhy, ale zachovat kvalitu těch stávajících. V roce 2022 jsme vyhráli Soutěž Chutná hezky jihočesky se Světlým ležákem a ve stejném roce jsme zvítězili s Nakuřovaným speciálem v soutěži Regionální potravina.

Všechny receptury vychází z tradičních receptur. Soběslavský pivovar dodává svá piva i s doplňkovým prodejem do sítí zahradních center Rašelina zahradní centrum s.r.o., která se nachází v Soběslavi, Jičíně, Plzni, Přešticích a Prosenicích u Přerova (www.raselinazc.cz).

Občané Soběslavi jsou patrioti, o tom svědčí i jejich zájem o tato piva. Točené pivo značky Soběslavský pivovar Soběslav můžete ochutnat v Hospůdce v Růžku na náměstí Soběslavi. Nejvíce vyhledávaným je samozřejmě Světlý ležák, který vyniká svou přiměřenou hořkostí a plným tělem.