O nás

Restauračních pivovarů a produkčních minipivovarů s výstavem piva do 10 000 hl ročně v České republice neustále přibývá. Rok 2018 končil číslem 440 minipivovarůJde o svébytné odvětví, které kombinuje výrobu piva s jeho přímým prodejem, a které se začíná potýkat s celou řadou problémů z těchto dvou rozdílných činností vyplývajících.

 

Poskytování právního a legislativního servisu a hájení zájmů minipivovarů je základní oblastí činnosti Českomoravského svazu minipivovarů. Českomoravský svaz v této oblasti vystupuje nejen jako poradce, ale také jako silná a jednotná autorita vůči úřadům, institucím a při jednáních se zákonodárci nad novinkami a úpravami v příslušné části legislativy.

 

Některé regiony díky nebývalému boomu těchto provozoven začínají trpět nedostatkem zkušených sládků. Právě na vzdělávací a právní servis a na školení sládků se intenzivně zaměřuje Českomoravský svaz minipivovarů.

 

Dalším z cílů Českomoravského svazu minipivovarů je vzdělávací servis, školení sládků o technologických postupech a specifikách při vaření piva v minipivovarech resp. při přípravě speciálních druhů, ale také systém vzájemného vyměňování osobních zkušeností a seznamování s novinkami v oboru. Svaz se také podílí na vzdělávání a přípravě budoucích sládků, např. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou potravinářské technologie v Praze.“

 

Třetí oblastí, na kterou se Českomoravský svaz minipivovarů zaměřuje, je informační servis o vhodných zdrojích a surovinách. Svaz svým členům pomáhat zajišťovat nejkvalitnější suroviny, zdroje a technologie potřebné při vaření speciálních piv apod.

 

Českomoravský svaz minipivovarů byl založen na ustanovující valné hromadě 16. dubna 2011 32 restauračními pivovary. Prezidentem svazu byl zvolen Jan Šuráň z Pivovarského domu Praha, dalšími členy prezídia jsou Radovan Koudelka ze Zámeckého pivovar Zábřeh a Martin Hájek z Pacovských strojíren. 

 

23. 9. 2021 byl na valné hromadě Českomoravského svazu minipivovarů zvolen prezidentem Michal Voldřich z Pivovarského dvoru Zvíkov. Jelikož všem členům prezídia skončilo v období koronavirové pandemie tříleté volební období, volili se i noví viceprezidenti. Mandát obhájil Radovan Koudelka ze Zámeckého pivovaru Zábřeh Ostrava a novým viceprezidentem se stal Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. Jan Šuráň skončil ve vedení Svazu po deseti letech, prezidentem byl od jeho založení.

 

 

Podporují nás:

 

jooble