Radniční minipivovar Jihlava

Masarykovo náměstí 66/67
586 01 Jihlava


Jaroslav Dorážka 

brezina.radnicni@gmail.com

jdorazka@gmail.com
https://radnicni-pivovar.cz/

Jihlavský právovárečný pivovar

 

Koncem roku 2010 byla zahájena rekonstrukce bývalé diskotéky v centru Jihlavy. Do podzemního prostoru byla dodána pivovarská technika s varnou na 500l, která byla otestována již v únoru 2011. Začátkem května došlo ke slavnostnímu otevření pivovaru i přilehlé pivnice.

 

Postupně nám kapacita v Jihlavě přestávala stačit a tak jsme hledali nové prostory.

V roce 2017 jsme začali s rekonstrukcí bývalého lihovaru v Kamenici u Jihlavy, kde jsme vybudovali varnu na 20hl. Pořídili jsme dva kvasné, tři ležácké a šest CK tanků. Pivovar jsme oficiálně otevřeli 27. července 2018 při příležitosti Kamenické pouti.

 

Nyní se v jihlavském minipivovaru specializujeme na spodně kvašená piva a v Kamenici u Jihlavy vaříme převážně svrchně kvašená piva. Kamenické pivo, což je regionální značka pro naše pivo z Kamenice, rozvážíme do nejbližšího okolí. Kromě klasických ležáků máme i speciály – zabijačkový (doppelbock), velikonoční (vídeňský ležák), pouťový apod. Primární je pro nás značka MadCat. K ní patří především svrchně kvašené speciály, různé pivní styly i „experimenty“ našeho sládka. Single hop ALE, IPA, NEIPA, Sourbeer, Stout - prostě všechno o čem přemýšlíme a co nás baví.

 

Odkaz na FB:

 

Radniční

 

Mad Cat