Pivovar Záhora

Kněžičky 64

289 08 Běrunice

Vojtěch Záhora

Tomáš Záhora

info@pivovarzahora.cz 
http://pivovarzahora.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pivovar Záhora

 

JAK TO S NÁMI TEDA JE?
už to fičí ze středočeského pohraničí 

No nic, jsme bráchové z vesnice, sláma nám čouhá z bot. Vojta sice žádný vlastní boty nemá, ale Tomáš jo a rozhodně se za to mezi samýma Moravákama v Praze nestydí. Kněžičky = 182 žijících, rozumíš.

Pivo pijeme od prvního dne, kdy nám bylo 18, děti. Dost nám chutná a zvětralej gambáč na návsi není náš šálek kávy. Vojta roztáčí pivovarské hrnce už hodnĕ let, nicméně i přes to, že má diplom z molekulární makroskopické vesmírné chemie, nebo tak něco, stal se vesmíru navzdory homoušem (homebrew), sekl s počítačema a každý dva roky pětkrát zvětšuje výrobu (Záhorův pivovarský koeficient). Tomáš tahá čáry, kreslí v Praze baráky a už po světě něco vypil a pasoval se do role degustátora a kočovného poradce s rukou v kapse a půllitrem v ruce v krizových situacích.

Do toho máme skvělé rodiče, kdy tatínek Zdeněček umí poradit fakt úplně se vším (jako klidně si ho na farmě odchyťte a zeptejte se). Maminka kvůli nám odešla ráda do důchodu a přenechala nám původně květinářský prostor na varnu. Jezdíme po světě a ochutnáváme různé pivovary takovou dobu, že nastal čas a chuť založit svůj vlastní.

Když nějaké pivo neumíme, tak halt zvedneme naše vesnické zadky a jedem na zkušenou s uzlíkem se něco přiučit. Takže na ALE’s do Londýna, na Rauch do Bamberga, na Weiss do Bavorska a ještě nás čeká pěkná štreka, než se všechno naučíme, tak pojďte koštovat s námi.

 

Vojtěch Záhora a Tomáš Záhora