Šumavský pivovar Vimperk opět oceněn na Jarní ceně českých sládků

Po úspěších na Jarních cenách českých sládků 2011, 2012 a 2013 byl 22.3.2014 opět oceněn Vimperský Märzen 14°, který získal třetí místo v kategorii polotmavých piv speciálních. Toto pivo, které bylo již oceněno v roce 2012, kdy bylo vařeno poprvé, můžete v těchto dnech ochutnat mj. v naší pivovarské restauraci ve Vimperku a u našich partnerů v Praze. 

8. ročníku této prestižní soutěže se zúčastnilo 93 minipivovarů s 309 pivy.

 

Ivan Hojdar

Šumavský pivovar Vimperk

www.sumavskypivovar.cz

Inocenc - pivo jako zvon

Šumavský pivovar Vimperk nabídl na podzim a zimu 2013/14 další z piv dříve ve Vimperku vařených. Tentokráte první piva z řady tzv. Bock resp. Doppelbock - Vimperský zlatý Bock 16° a Vimperský tmavý Deppelbock 19° - Inocenc, který byl uvařen k příležitosti nového vimperského zvonu Inocenc a 750. výročí založení města Vimperk v listopadu 2013 a bude opět na čepu od 25.4.2014.

Piva stylů Bock patří mezi silná piva. Mohou být jak spodně, tak svrchně kvašená, síly nad 16°. Při síle nad 18° jsou označována jako Doppelbock. Ve světově užívaném třídění piv jsou rozlišovány styly tři, a to: tradiční německý Bock, německý světlý Bock a německý Doppelbock. Vimperské Bocky jsou spodně kvašené.

I když "Bock" znamená německy "kozel", tak Bock jako název piva vznikl úplně jinak. Původ těchto piv je v dřívějším hansovním městě Einbeck v dolním Sasku. Roku 1555 přichází tato piva i na bavorský dvůr, kde se začala vařit. V mnichovském nářečí pak během času vznikl z původního názvu Ainpöckisch Bier, pod kterým taková piva byla vařena v Bavorsku, dnešní název Bockbier, zkráceně Bock.

Aktuality a podrobnosti včetně popisu všech našich piv a jídelního i nápojového lístku najdete jako obvykle na webových stránkách www.sumavskypivovar.cz.

 

Ivan Hojdar

Šumavský pivovar Vimperk

www.sumavskypivovar.cz

Šumavský pivovar Vimperk

Steinbrenerova 48/1

385 01 Vimperk

Ing. Ivan Hojdar

ivan.hojdar@sumavskypivovar.cz
www.sumavskypivovar.cz

Šumavský pivovar Vimperk

 

Navazuje na 43 let přerušenou tradici vaření piva ve Vimperku. Minipivovar s restauraci na dolním konci náměstí pod městskou věží nabízí klasicky vařená piva českého typu (světlé, polotmavé a tmavé) a sezónně též piva chucená (medové, zázvorové, ibiškové apod.), piva pšeničná nebo Märzenbier.


Nefiltrovaná a nepasterizovaná piva stejně jako jídla šumavské a české kuchyně jsou vařena podle tradičních receptur z kvalitních surovin. V restauraci se nekouří. Děti jsou vítány. Také je nabízena možnost zúčastnit se prohlídky pivovaru s odborným výkladem.