Pivovar Lužiny

 

Archeologická 2256/1

155 00 Praha 5 – Lužiny

 

Ing. Vilém Moravec

pivovar.luziny@gmail.com

+420 723 859 660

www.pivovar-luziny.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo

 

Pivovar Lužiny je relativně nováčkem na trhu. 3. 12. 2015 oslavil své roční působení. Jde o nezávislý minipivovar, kde se piva vaří tradičními metodami za použití nejkvalitnějších sladů, chmelů a kvasnic. Neobsahují žádné konzervanty, barviva, stabilizátory pěny či jiné příměsi. Lužinská piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná.

Jde prakticky o první a prozatím jediný minipivovar v republice, který je umístěný v čistokrevném nákupním centru. Nachází se přímo
u stanice metra B – Lužiny. Proto je i celkový image pojat moderně, bez klasických pivovarnických prvků.

Pivovar se rozkládá ve 3. podlažích. Nedílnou součástí minipivovaru je pivovarská restaurace, pivní bar a sezónní terasa. Celkové prostory jsou nekuřácké. V podlaží prvním je umístěn pivovar, který disponuje  technologií pro předpokládaný roční výstav cca 2500 hl piva; prostorová rezerva umožňuje jeho případné rozšíření až na roční výstav cca 5000 hl piva.

Instalovaná technologie umožňuje vaření všech druhů piv (svrchně kvašená, spodně kvašená). Nejdůležitější části pivovarské technologie jsou: dvounádobová varna o objemu 15 hl, 4x spilka o objemu 30 hl, 11x ležácký tank o objemu 30 hl, 3x CK tank o objemu 15 hl, atd.

Pivovar vaří stabilně 5 druhů piv Světlý ležák 11 – (Vítěz finále ležáků z pivovarů, v kterých se začalo vařit pivo v roce 2014), Jantarový ležák 12, Polotmavý speciál 13, LU-ALE 14 a Beerstriker, který je vařen speciálně pro hudební skupinu Doga.

Pivovar doplňuje nabídku o sezónní speciály. Double single Ale 1+1 (Světlý Ale), Oliver (Tmavý Ale), Jarovít (Jarní Ale), Šmidra (Májový Ale), Thirstkiller (Spodně kvašené světlé výčepní pivo), Single Hop Ale Dýdý, Živa (pšeničné pivo), Lukas (Světlý Ale), Svatováclavský ležák (Světlý spodně kvašený ležák), Adelle Ale (polotmavý Ale) a Vánoční hvězda (spodně kvašený tmavý speciál). 

O receptury a celkové pivní hospodářství se stará mládková Adélka Smetáková a sládek Michal Novotný.

 

Klip k pivovaru je možné si prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=K2oNkT9_qxc