Aktuálně z minipivovaru

 

Na čepu MAGISTR EDWARD KELLEY (SVĚTLÉ 12°), MOSTECKÁ 11° (SVĚTLÉ 11°), POLOTMAVÉ 12°, ČERNÍ ANDĚLÉ (TMAVÉ 12°), SPECIÁL BORŮVKA 12°. Jako druhý speciál "luk"IPA 15°. 

Mostecký Kahan

Obránců míru 2629/5

434 01 Most

Luboš Luňáček

mosteckykahan@mosteckykahan.cz
www.mosteckykahan.cz

Mostecký Kahan

 

Uprostřed sídliště, v dnes již historické budově prvního novodobého mosteckého kina Kosmos (1971), najdete oázu jiného času. Mostecký Kahan, jediný minipivovar svého druhu na Mostecku, jsme pro Vás otevřeli v listopadu 2009. Vejděte do pivovarské restaurace a nechte za dveřmi obraz města vystavěného v šedesátých a sedmdesátých letech. Ocitnete se v přívětivé hospůdce s tak osobitou atmosférou, že po pár minutách nebudete ochotni věřit, že za okny je betonová šeď. Usaďte se a rozhlédněte se kolem sebe. Stojí tu nejen naleštěná varna, což v minipivovarech bývá obvyklé, ale i spilka. Vy tak můžete okouzleně sledovat, jak se pivo vaří přímo před vašima očima. Na začátku náš sládek vařil pivo v 200litrových varnách, ale díky Vašemu zájmu je v srpnu 2012 nahradil varnami o větším objemu 500 litrů.

 

S tím souviselo i rozšíření zázemí pro skladování. Chladírenský sklep, kde pivo dozrává, původně pojal čtyřicet 100litrových sudů a dva 1000litrové tanky. Nyní je zde umístěno deset 1000litrových tanků a třicet 100litrových sudů. Na měděné pípě pro Vás máme stálou nabídku tří dvanáctistupňových piv. Světlý, polotmavý a tmavý ležák. Na čtvrtém kohoutu se od začátku střídají různé druhy speciálů jako pšeničné, nakuřované, mnichovské pivo, IPA a spousty dalších. Nechybí ani ochucené pivní ovocné speciály malina, višeň, borůvka atd. Základem je kvalitní slad, žatecký chmel a flájská voda, která je považována za jednu z nejlepších v zemi. Veškeré druhy piva vařené v našem pivovaru si můžete odnést s sebou domů v dárkové balení nebo v litrových PET lahvích, točených přímo z pípy.

 

Grilujete na zahradě? Pořádáte rodinnou oslavu? Není nic jednoduššího, než si s krátkým předstihem objednat soudek o objemu 5, 10, 30 nebo 50 litrů. Aktuální speciál naleznete každý den na našich webových stránkách. Mimo jiné pořádáme spoustu tematických akcí, jako jsou oslavy k příležitosti MDŽ, Velikonoc, Dne dětí a dalších významných příležitostí.  Mezi naše největší akce patří Mostecká pivní slavnost, která se pořádá vždy v polovině roku před areálem kina Kosmos. Pokud plánujete firemní akce, narozeninové oslavy, večírky či různá pracovní i mimopracovní setkání, je pro Vás k dispozici salónek s kapacitou 25 osob vybavený LCD televizí a Wi-Fi. V případě zájmu Vás náš sládek rád provede i s odborným výkladem celým zázemím pivovaru. Pro Váš komfort je nutné si prohlídku objednat předem buď na našich webových stránkách nebo na našem telefonu. V letních měsících si můžete vychutnat naše piva na letní terase. Pokud s sebou vezmete i děti, nebudou se nudit. Součástí terasy je dětský koutek, kde máte své ratolesti neustále na očích.

 

Pochopitelně, že k dobrému pivu patří i dobré jídlo. Počátkem roku 2013 jsme pro Vás od základů zrekonstruovali naši kuchyni, kde vaříme pouze z čerstvých surovin a tradičním způsobem. Nový jídelní lístek Vás bude rozmazlovat staročeskou kuchyní. Jehněčím kolínkem, kančí plecí se šípkovou omáčkou, pečenými žebry, vepřovými koleny, ale také třeba sádlem se škvarky, výpečky, prejtem nebo domácí paštikou.