NABÍDKA SPOLUPRÁCE S LIDOVÝMI NOVINAMI

Vážení pivovarníci, sládkové a přátelé dobrého piva,

 

rád bych se na vás obrátil za redakci Lidových novin s nabídkou spolupráce a možnosti zviditelnění vámi uvařených nových piv či vašich nejzajímavějších pivovarnických počinů. Máme v rámci webu www.lidovky.cz rubriku "Dobrá chuť" a její  součástí je rubrika "Pivo a pivovary". Koukněte zde: http://www.lidovky.cz/pivo.aspx

Prezentujeme tam naše vlastní nebo agenturní články z papírových Lidovek i zajímavosti kolem piva z našeho zpravodajského webu. Tuhle webovou rubriku mám na starosti od května já a musím říci, že mi stále připadá jako trochu vyčpělé pivo, které nemá říz. Nechceme se v této lidovkové rubrice zaměřovat výhradně na velké pivovary nebo výhradně na malé a mini. Chceme rozlišovat toliko mezi dobrými a špatnými pivy. A já bych rád zapojil víc poznatků a zajímavostí z minipivovarů. Víc diskuse i třeba kontroverzních názorů. 

Sám jsem Plzeňák a obsáhnu řadu novot, které se v oboru minipiv dějí tady v plzeňském regionu, ale nechci a nemůžu z našeho webu dělat "Plzeňo centrismus". Byl bych rád, kdybych mohl s vaší pomocí - jen za cenu vaší minimální námahy -  rubriku oživit. A tematicky zapojit od Šumavy do Beskyd či Pálavy. A na druhé straně pomohl na webových stránkách renomovaných Lidovek zviditelnit vaše aktivity. 

 

Stačilo by k tomu, kdybyste na můj mail poslali, až uvaříte nějaké nové pivo, zprávu s fotkou (načepované sklenice, lahve, soudku… není nutná žádná fotoTOP kvalita, stačí vyfotit mobilem) a připsali k tomu kromě názvu novinky také suroviny (použité chmely, slady, kvasnice), způsob vaření a charakteristiku chutě, případně i nějakou zajímavost, která s novým pivem souvisí, od kdy a kde je k mání, kam jinam to pivo případně prodáváte, jaké jídlo k tomu pivu doporučíte, komu je určené. Možno se rozepsat víc i třeba jen málo.

Nemyslím žádné slohové cvičení, já text rád poskládám a upravím do finální podoby. Takže by stačilo i heslovitě, něco tímto způsobem (fabuluji):

Právě jsme uvařili novou IPA - "Aligátor", použité chmely: ……, slad: ….., kvasnice: ….. , je to svrchně kvašená patnáctka s 6% alkoholu, převládá chuť ……., ale díky kvasnicím …. i lehce do ……, sládek Pepa Vomáčka se inspiroval na základě ochutnávky při dovolené na Floridě, prodávat začneme 1. září v naší restauraci, výhledově je možné i lahvovat a nabídnout do nejbližší prodejny Jednoty v Horní Dolní. A přiložit fotku.

 

Podobně tak je možné poslat na můj mail informaci o nějakém počinu, rozšíření kapacity, sklizni z vlastní chmelnice, vybudování vlastní restaurace, zahájení provozu stáčecí linky, zahájení prodeje v místním supermarketu, atd…atd…. V tomto případě prosím neposílejte pouhý leták či plakát, ale i pár vlastních slov.

 

V obou případech mám na mysli nekomerční spolupráci, takže bychom nemohli a ani nechtěli zveřejňovat vyloženě obchodní údaje, především cenu…. 

 

Stejně tak by mne potěšilo, kdybyste někdo náhodou měl chuť a napsal nám pro Lidovky krátký článek na téma něčeho, co vás v oboru štve nebo naopak těší či jinak zaujalo. Připojte prosím v takovém případě své krátké CV. A nějakou fotku (nemusí být vaší osoby, třeba ilustračku z pivovaru,…). 

 

Moc děkuju za pozornost a váš čas. V případě zájmu mi pište na služební mail miroslav.petr@lidovky.cz  a kopii na soukromý petrmir@gmail.com (to pro případ, že bych byl na dovolené, marod nebo jinak mimo služební poštu,…). Připište i kontakt na vás. Kdykoliv jsem také na mobilu 603 144 016. 

 

 

Hezký den přeje

 

Miroslav Petr, redaktor Lidových novin

mobil - 603 144 016

mail - miroslav.petr@lidovky.cz  (petrmir@gmail.com)  

BrauBeviale - letos jen digitálně

Pořadatel veletrhu BrauBeviale do poslední chvíle věřil, že bude možné veletrh na výstavišti v listopadu uspořádat. Díky stále se zhoršující situaci koronavirové pandemie, bylo koncem minulého týdne po dohodě s odbornými svazy rozhodnuto, že veletrh proběhne je digitálně.

 

Návštěvníci i vystavovatelé budou mít možnost setkávat se a sledovat novinky v nápojovém průmyslu virtuálně od listopadu po celý rok na platformě digitálního dialogu myBeviale.  

 

V případě dotazů kontaktujte výhradní zastoupení pořadatele veletrhu v ČR, společnosti PROveletrhy, www.proveletrhy.cz, info@proveletrhy.cz.

BrauBeviale – vstupenka pro členy zdarma

O hybridní formě letošního veletrhu BRAU BEVIALE Special Edition jsme Vás již informovali. Ti z Vás, kteří se vypraví v termínu 10. - 12. listopadu do Norimberku, mohou využít e-kódu k bezplatnému vstupu na výstaviště. Po registraci e-kódu BB20CMMA na https://www.braubeviale.de/en/visitors/tickets/voucher získáte vstupenku.

 

Na veletrhu prezentuje své novinky 200 vystavovatelů ve třech výstavních halách, připraven je bohatý doprovodný program.

 

Řada dalších vystavovatelů se představí na digitální platformě MyBeviale. Návštěvníci virtuální platformy se budou moci zdarma registrovat od listopadu.

 

V případě dotazů kontaktujte výhradní zastoupení pořadatele veletrhu v ČR, společnosti PROveletrhy, www.proveletrhy.cz, info@proveletrhy.cz

 

 

 

BrauBeviale letos jak na výstavišti, tak virtuálně!

Přípravy letošního veletrh BRAU BEVIALE Special Edition jsou v plném proudu. Kromě „klasického veletrhu“, který proběhne v termínu od 10. - 12. listopadu 2020 na výstavišti v Norimberku, bude spuštěna zcela nová digitální platforma MyBeviale (www.mybeviale.com).

 

 

MyBeviale propojí analogový a digitální svět a komunitě BrauBeviale bude k dispozici i po skončení veletrhu po celý rok. Během veletrhu mimo jiné přenese přednáškový program do virtuálního světa. Díky této online nabídce budou účastníci veletrhu mít příležitost sledovat zajímavé přednášky živě za počítačem a dokonce se do dění i zapojit.

 

 

V tuto chvíli je stále možné přihlásit se na platformu MyBeviale jako „vystavovatel“. Společnosti, které se přihlásí na MyBeviale mají možnost představit svou firmu, výrobky i novinky, základní registrační cena činí 490 EUR. Se zapojením dalších marketingových služeb jako video nebo zveřejnění loga v Online Newslettru se cena navyšuje. Platforma bude aktivní i po skončení veletrhu. V případě zájmu získat více informací k veletrhu nebo virtuální platformě neváhejte kontaktovat výhradní zastoupení pořadatele v ČR, paní Naďu Lichte, info@proveletrhy.cz.

 

BrauBeviale 2020 Special Edition. Nejdůležitější setkání nápojového průmyslu v tomto roce!

Cílem letošního ročníku BrauBeviale Special Edition je „dodat si vzájemně odvahu a začít znovu“, zdůrazňuje výkonná ředitelka veletrhu Andrea Kalrait.

 

Organizátorský tým nyní velmi intenzivně pracuje na tom, aby umožnil nápojovému průmyslu tradiční listopadové setkání. Mezinárodní veletrh se uskuteční od 10. do 12. listopadu na norimberském výstavišti jako „BrauBeviale Special Edition“. Toto rozhodnutí bylo učiněno v úzké spolupráci s vystavovateli, návštěvníky a partnery. Splňuje tak výslovné přání odvětví vytvořit ještě letos fyzickou platformu pro diskuzi a byznys. Výsledky průzkumu mezi návštěvníky jednoznačně ukazují, že zájem o setkání přetrvává. Samozřejmě s ohledem na dodržování všech bezpečnostních a hygienických nařízení.

 

Organizátoři veletrhu oslovili několik vystavovatelů, aby vyjádřili proč je pro ně účast na veletrhu tak důležitá.

 

„BrauBeviale považujeme za nejdůležitější veletrh roku, místo kde se setkáváme s našimi zákazníky z různých částí Evropy a světa. Vzhledem k tomu, že se veletrh koná v těsné blízkosti České republiky, setkáváme se zde také s mnoha našimi místními zákazníky. Je to pro nás skvělá příležitost diskutovat o výsledcích sklizně a představit nové odrůdy celosvětové branži." - Zdeněk Rosa, předseda představenstva BOHEMIA HOP, Žatec, Česká republika.

 

„Chceme pokračovat v prezentaci českého chmele mezinárodním pivovarům a podporovat tento tradiční veletrh - i za omezených podmínek. Věříme, že letošní veletrh bude pro BOHEMIA HOP úspěšný, právě proto, že je to jen jedna z mála příležitostí pro setkání s mezinárodními zákazníky", zdůraznil Zdeněk Rosa.

 

„Veletrh BrauBeviale je světlo naděje na koronavirovém horizontu. Od března jsem téměř neměla možnost se setkávat se spolupracovníky a kontakt s kolegy z branže jsem také neměla. Věřím v milé, přínosné a zajímavé rozhovory. A stejně jako každý rok bych se ráda informovala o nejnovějším vývoji a trendech", vysvětluje motivaci k návštěvě veletrhu Victoria Schubert-Rapp, vedoucí manažerka pivovaru Karg v Murnau.

 

Další vyjádření naleznete ZDE.

 

Poznamenejte si již dnes do kalendáře termín 10. až 12. listopadu 2020 a přidejte se k významným hráčům tohoto odvětví!

 

Aktuální informace naleznete na adrese www.braubeviale.de/en

 

V případě dotazů neváhejte kontaktovat výhradní zastoupení veletrhu v ČR, společnost PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz, tel.: 775 663 700.

 

Informace ke vstupenkám na Festival minipivovarů na Pražském hradě

Krásný den vážení přátelé dobrého piva a minipivovarů zvláště,

 

jak jsme Vás již informovali, museli jsme udělat těžké rozhodnutí a Festival minipivovarů na Pražském hradě jsme z důvodu koronavirové pandemie, jejíž nepříznivým dopadům čelíme již třetí měsíc, přesunuli na 11. - 12. 6. 2021. Toto těžké rozhodnutí, jsme byli nuceni udělat z důvodů krizových opatření vlády České republiky. Dostali jsme se do situace, ve které nebylo možné akci zrealizovat. Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za pochopení.

 

Všechny vstupenky zůstávají platné na další ročník. Budeme velmi rádi, pokud si své vstupenky ponecháte a podpoříte tak celou akci. Pokud se rozhodnete vstupenky vrátit, vstupné bude kompenzováno sítí smsticket následujícím způsobem:

 

Prosíme, napište email na adresu: info-zrusene-akce@smsticket.cz 

Do textu emailu napište tyto informace: datum akce, název, číslo vaší vstupenky. 

 

Jako kompenzaci vstupného Vám bude zaslán voucher, který použijete pro úhradu nákupu libovolné vstupenky v síti smsticket. Voucher smsticket má platnost od 1. září 2020 až do konce roku 2021, takže se nemusíte obávat, že byste si obtížně vybírali jinou akci. Hodnota voucheru bude ponížena kvůli nejnutnějším nákladům spojených s přípravou, prodejem a rušením akce. Moc si přejeme, abyste jako fanoušci kultury podpořili pořadatele kulturních akcí a nechali tímto způsobem svoje peníze žít dál v kulturním sektoru. 

 

Pokud pro vás nebude možné v současné situaci poukaz akceptovat, budou vám vráceny peníze, o storno Vaší vstupenky můžete žádat do 15. 6. 2020.

 

Žádosti budou řešeny postupně, vzhledem k mimořádné situaci to může trvat o něco déle.

 

Velmi Vám všem děkujeme za podporu a přízeň a těšíme se na Vás příští rok v lepších časech.

 

Dej Bůh štěstí!

 

                                                                                                                      Jan Šuráň

                                                                          Prezident Českomoravského svazu minipivovarů, z.s.

Zrušení akcí Českomoravského svazu minipivovarů

Z důvodu koronavirové pandemie, jejíž nepříznivým dopadům čelíme již třetí měsíc, se bez náhrady ruší "Jarní cena českých sládků 2020" a bude uspořádána až v příštím roce. 14. ročník Jarní ceny českých sládků se bude konat ve dnech 19. - 20. 3. 2021. 

 

Dále se bez náhrady ruší "Festival minipivovarů na Pražském hradě" a bude uspořádán až v příštím roce, a to 11. - 12. 6. 2021. 

 

Zahrádky se konečně otevřou. Máte je dobře vybavené?

Otevření restauračních zahrádek a následně i celých provozoven po koronavirové přestávce je otázkou hodin - respektive dnů, a proto není od věci revidovat potřebné vybavení.

 

 

Společnost Sahm Gastro, člen Českomoravského svazu minipivovarů, chce přispět k hladkému rozjezdu hospod. Proto k této příležitosti sestavila speciální nabídku, která provozovatelům pomůže rychle a za velmi příznivé ceny dovybavit jejich restaurace, hospody, kavárny či bary. Veškeré zboží z akční nabídky Předzahrádky 2020 je naskladněné na všech prodejnách Sahm Gastro i na e-shopu.

Přípravy na letošní BrauBeviale pokračují!

Mezinárodní veletrh BrauBeviale je nepostradatelný a má v kalendáři vystavovatelů a odborných návštěvníků pevné místo. V listopadu se pravidelně vydávají do Norimberku tisícovky návštěvníků, aby se informovali o novinkách v nápojovém průmyslu. Ne jinak tomu bude od 10. do 12. 11. 2020.

 

Celý svět se nachází v současné době v turbulentní a nejisté době. Nikdo přesně neví, co bude zítra, za týden nebo za měsíc. A tak jsme často dotazováni, jak to bude s veletrhem BrauBeviale, který se má konat za 7 měsíců. Ředitelka veletrhu Andrea Kalrait má jasné poselství: „Jsme v neustálém kontaktu s významnými hráči oboru a můžeme Vás ujistit, že náš veletrh je důležitým partnerem odvětví a i v této nelehké době chceme naše partnery podporovat. Pevně počítáme s tím, že se veletrh BrauBeviale v listopadu uskuteční.“

 

Pořadatel reaguje na současný vývoj branže a právě nyní přepracovává celý doprovodný program. Snaží se jej přizpůsobit současnému vývoji a aktuálním výzvám.

 

Také náš Českomoravského svazu minipivovarů je opět partnerem veletrhu BrauBeviale a podílí se aktivně na doprovodném programu. Připravujeme přednášku v rámci fóra Speakers Corner a opět představíme 15 vzorků českého řemeslného piva na přehlídce Craft Drinks Area.

 

Více informací k veletrhu získáte na www.braubeviale.de/en  nebo u výhradního zastoupení veletrhu v ČR, u společnosti PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz.

 

Odložení konání Jarní ceny českých sládků

Vážení pivovarští přátelé,

 

vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a vládnímu prohlášení ze dne 10. 3. 2020, které nechceme nijak komentovat, ale bohužel ho musíme plně respektovat, jsme nuceni odložit zatím na neurčito XIV. ročník Jarní ceny sládků 20. a 21. 3. 2020.

 

Jakýkoliv jiný model takzvaně do 100 lidí by nebyl dle našeho přesvědčení férový. Je nám strašně líto vynaloženého úsilí a financí, ale věříme, že se sejdeme co nejdříve za normálních podmínek.

 

Peníze za již zaplacené vzorky vrátíme v plném rozsahu co nejdříve po vzájemné dohodě. Námi organizované rezervace ubytování tímto všechny rušíme bez storno poplatků.

 

Kdo se k nám těšil na pivovarskou dovolenou, může přijet a moc rádi v klidu posedíme. Rezervace jsou možné stejně na pivovar.zvikov@seznam.cz nebo na telefonu Dagmar Voldřichová 606 511 536. Pouze do kapacity našeho ubytování, tedy v souladu s vládním prohlášením.

 

Dej Bůh štěstí a brzy ve zdraví na shledanou.

 

Michal Voldřich

602 209 916

XIV. ročník Jarní ceny českých sládků 2020

Pivovarský dvůr ZvíkovČeskomoravský svaz minipivovarů z.s. si dovolují vyhlásit XIV. ročník Jarní ceny českých sládků 2020


V jejím rámci se v pátek 20. 3. 2020 od 9.30 uskuteční technicko-technologický seminář, vlastní mezinárodní degustace piv potom od cca 17:00 a v sobotu 21. 3. 2020 od 9 hodin v Pivovarském dvoře Zvíkov (Zvíkovské Podhradí 92), a to v následujících 15 kategoriích:

 1. světlé pivo výčepní                  
 2. český světlý ležák 
 3. polotmavý ležák 
 4. tmavý ležák 
 5. pšeničné pivo 
 6. světlá, spodně kvašená piva silná 
 7. polotmavá, spod. kvašená piva silná
 8. tmavá, spodně kvašená piva silná
 9. pšeničné pivo silné
 10. super silná spodně kvašená piva
 11. piva Pale Ale
 12. piva India Pale Ale
 13. piva India Black Ale
 14. super silná svrchně kvašená piva
 15. piva Stout

 

Své přihlášky zasílejte do 9. března 2020 na emailovou adresu: info-jarnicenaceskychsladku@email.cz

 

Přihláška musí obsahovat – viz organizační pokyny:

- kontaktní osoba, telefon, e-mail
- název a adresa pivovaru (výrobce)
- přesný a úplný název přihlášených značek jejich stupňovitost a barva (bude uvedeno na diplomu).

 

označení vzorkůspecifikace a kategorie piv

 

Soutěž je určena pouze pro minipivovary.

 

Pokud máte zájem vyslat svého zástupce do degustační komise, kontaktujte přímo Jana Šuráně, e.mail: jan.suran@cmsmp.cz . Hlaste se co nejdříve!

Poplatek za každý vzorek činí 700 Kč včetně DPH, je uhrazen přímo na místě oproti výdejnímu dokladu, nebo po dohodě s p. Voldřichovou převodem do 18. 3.

Registrace a příjem vzorků bude začínat ve čtvrtek 19. 3. 2020 od 18 hodin a v pátek od 8 do 16 hodin, dle organizačních pokynů!!! Pro kategorie 4,5,9 a 13 ve čtvrtek nebo nejpozději do pátku 10:00. Po dohodě s p. Voldřichovou zasílejte vzorky i kurýrem od 13. 3. do 19.3.

 

V rámci vzdělávání se budou v pátek 20. března 2020 od 9:30 hodin konat přednášky na téma: Pivovarství v období sucha

 

 • Ekonomika sanitace v minipivovarech (Machačný, Ecolab),
 • Fyzikálně-chemické „samozřejmosti“ piva (Košín, P. Budějovický Budvar),
 • Nový způsob evidence výroby v minipivovarech – beseda s vedoucími pracovníky GŘC, (Boháč, J. Gen. ředitelství cel)
 • Slad – vliv sucha na kvalitu ječmene a sladu (Paulů, R. Sladovny Souflet ČR)
 • Pivo a voda (Graman, T. Euroclean, VŠCHT)
 • Chmel a vliv sucha na kvalitu a výnosy (Krofta, K. CHI Žatec),

 

Pokud máte zájem o ubytování, obracejte se, prosím, na paní Dagmar Voldřichovou, e-mail: pivovar.zvikov@seznam.cz. 606 511 536.

S pozdravem „Dej Bůh štěstí“

 

Ing. Dagmar Voldřichová, Ing. Jan Šuráň

 

Přílohy
pdfBez názvu [pdf, 429 kB]